KiBO Katalog

Türkiye'de yayınlanan bütün kitapların tanıtımları yapılmakta, fiyatları ve baskı durumları günlük olarak güncellenmektedir. Kitapların ISBN leri, barkodları, resimleri, tanıtımları, kapak ve kağıt bilgileri, boyutları, sayfa sayısı, ağırlığı, baskı tarihi, baskı numarası vs. Bütün fiziksel özelliklerinin yanısıra, Yazarından Düzeltmenine kadar kitaba emeği geçenlerin isimleri kitap bilgilerinde verilmektedir. KiBo Katalog'da ürünlerin kategori tasnifleri yapılmıştır. Kitap ve kırtasiye için hazır olan bu tasniflerle kütüphanenizde, internet sitenizde, pazaryerlerinde veya stok muhasebe programınızda iş süreçlerinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. KiBO Katalog, sürekli olarak yenilenmekte, kitap sektöründeki herkesin ve bütün kurumların tanıtıldığı bir portal haline gelmektedir. Yazarlar, Çizerler, Çevirmenler, Editörler, Dizgiciler, Yayın Yönetmenleri, Grafik Tasarımcıları, Fotoğrafçılar, Düzeltmenler... Yayınevleri, Kitabevleri, Dağıtımcılar, Kütüphaneler, Sahhaflar, Kırtasiyeler... Kitabın yayınlanmasında ve okuyucuya ulaşmasında emek veren herkes ve her kurum KiBO Katalogda kendini tanıtabilmektedir. KiBO Katalog, yenilikleriyle kitapseverlerin ve kitap sektörünün en önemli başvuru kaynağı olmaya devam etmektedir. Kültür kitaplarının yanısıra hazırlık kitapları ve kırtasiye ürünleri de kataloğumuzda güncellenmektedir.

Devamı
KiBO Katalog Data Servisleri

Yayıncılar için yayınlarını ücretsiz olarak tanıtma imkanı sağlar. Kibo Katalog sistemine yayınevleri üye olarak kendi yayınlarının kontrolünü sağlarlar. Yeni yayınlarının girişlerini yaparak veya varolan kayıtlarının güncelliğini sağlayarak sektörün tüm bileşenlerine hızlıca bilgilendirme yapmış olurlar. KiBO Katalog verilerini internet satış sitenizde veya stok muhasebe programlarınızda kullanabilir, KiBO Katalog Online servislerinden faydalanabilirsiniz.

Devamı
Online Kitap XML Hizmeti

KiBO Katalog aboneleri, kitap bilgilerini online olarak XML, Json, Csv Excel formatında anında alabilirler. Kataloga 7/24 online erişim sağlanabilir. Kitabevleri, Kırtasiyeler, kütüphaneler ve kitap satış siteleri sistemimize entegre oalrak KiBO Katalogdan online faydalanabilir. KiBO İşletme, Kibo Mobil, KiBO Kütüphane, KiBO Okuyucu ve KiBO Web E-Ticaret uygulamalarımız KiBO Katalog ile tam entegre olarak çalışır.

Devamı
XML Nasıl Kullanılabilir?

Kataloğumuzda kültür kitapları, hazırlık grubu bayilik ürünleri ve kırtasiye verileri yer almaktadır. Kibo Katalog'tan almak istediğiniz içeriğe karar vermeniz gerekiyor. Tüm kitapları mı istiyorsunuz yoksa belli bir kategoride veya etiketdeki ürünleri mi? Ayrıca sectiğiniz içeriğe uygun olarak bundan sonra yeni çıkacak kitaplar, ürünler ve fiyat durum değişiklikleri için güncelleme hizmetimiz vardır. Anlık online olarak xml içeriğini sisteminize entegre edebilirsiniz.

Devamı

MODÜLLER

 • Başka Neler Var?

  Türkiye'de satışa çıkan tüm kitap kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Kitap kayıtları kategori, yayıncı, yazar, resim, özet ve diğer tüm künye bilgileri ile araştırma yapmaya hazır olarak sunulmaktadır.

  • Tüm Kitapların olduğu koleksiyonumuz vardır, bu data paketlenerek bir seferde verilebilir. Sonrasında bu koleksiyonun veri akışı xml olarak sağlanabilir.
  • İstenilen bir genel dağıtımcıya veya tek dağıtımcıya ait yayınevleri alınabilir. Emek, Prefix, Kida, Yeryüzü, Cağaloğlu vs..
  • İstenilen yayınevlerinin datası alınabilir.
  • İstenilen kategorilerdeki kitapların datası alınabilir.
  • İstenilen yazarların kitaplarının datası alınabilir.
  • Hazırlık grubu bayisi olduğunuz yayıncıların kitaplarının datası alınabilir.
  • Sadece istenilen kitapların barkodları verilerek özel koleksiyonlar oluşturulup data alınabilir.
  • Muhasebe programınızdaki datalar kibo katalogla eşleştirilerek kullanılabilir.
  • Stok programınızda tanımlı olan stoklarınızı web sayfasınıza aktarmak istediğinizde kibo katalog'u kullanabilirsiniz.

İSTATİSTİKLER & TEKNİK KULLANIM

Kibo katalogda 250bin civarı satışta aktif kitap kaydı, 3000 civarı yayıncı ve 60bin civarı yazar kaydı bulunmaktadır. Türkiye'de satışta olan tüm kitaplar ve tüm yayınevleri sistemde kayıtlıdır. Türkiye'nin en geniş ve en güncel kitap kataloğudur. Detaylı ve anlık istatistik talep edebilirsiniz.
Tüm veriyi veya "kategori", "yayıncı", "etiket" bazlı size özel oluşturulmuş veri havuzunu size vereceğimiz özel bir linkle/servisle kullanabilirsiniz. Veri havuzundaki olabilecek yeni eklemeler, fiyat durum bilgi güncellemelerini servislerimizle anlık olarak sisteminize alabilirsiniz. Servislerin açılması için öncelikle kibo katalog veri ve güncelleme sözleşmesinin onaylanması gerekmektedir.

Satıştaki Kayıt Sayısı

240000

Tükendi Kayıt Sayısı

150000

Arşiv Kayıt Sayısı

50000

Toplam Kayıt Sayısı

440000

Yayınevi

4500

Yazar

120000

Çevirmen

21000

Editör

15000

Grafiker

3500

Resimleyen-Çizer

3000

FİYATLAR

Fiyatlara %20 KDV eklenecektir.

PAKET-1

1000'lik Paket

5000 TL/ Yıl 500 TL/ Aylık İlk Yükleme Paketi : 500 TL

Satın Al

PAKET-2

5000'lik Paket

8500 TL/ Yıl 850 TL/ Aylık İlk Yükleme Paketi : 8500 TL

Satın Al

PAKET-3

20000'lik Paket

16500 TL/ Yıl 1650 TL/ Aylık İlk Yükleme Paketi : 16500 TL

Satın Al

PAKET-4

50000'lik Paket

25000 TL/ Yıl 25000 TL/ Aylık İlk Yükleme Paketi : 25000 TL

Satın Al

PAKET-5

300000'lik Paket(TÜM KİTAPLAR)

40000 TL/ Yıl 4000 TL/ Aylık İlk Yükleme Paketi : 40000 TL

Satın Al

KiBO katalog verilerinin hepsini veya istediğiniz koleksiyonu seçebilirsiniz. Kayıt sayısına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Aldığınız koleksiyonun kayıt sayısı aynı zamanda güncelleme fiyatını da belirlemektedir.


Amazon Desteği;
ONYX XML Formatında kibo katalog verileri sağlanır.
Sağlanan verilerin ilk yüklenmesi ve kurulum konusunda destek verilir.
Yeni çıkan veya güncellenen kitapların düzenli olarak nasıl yükleneceği konusunda teknik destek verilir.
API Entegrasyon ile kolayca otomatik veri çekilebilir.

REFERANSLAR

SIK SORULAN SORULAR

API Web servis ile erişim yapabilir miyiz?

Evet. XML linkleri ve canlı XML linki veriyoruz. Ayrıca Rest Api servislerimizle entegrasyon sağlayabilirsiniz. Örnek erişim bilgileri ile dökümanımızın linki için tıklayınız:https://documenter.getpostman.com/view/2746747/UVByKW1J

Paket fiyatı ve güncelleme fiyatı farkları nedir?

Paket fiyatı zorunludur. Güncelleme hizmeti opsiyoneldir. Paket fiyatı olmaksızın güncelleme hizmeti alınamaz.

Online erişimde güncellemeler ne sıklıkta yapılır?

Anlık değişimler olabilmektedir. Online erişimde saatlik servisler vardır. Örneğin son 2 saatteki güncellemeleri alabilirsiniz.

Veri servisleri hangi sistemelere uyumludur?

XML, json, csv çıktı verilmektedir. Çıktı oldukça basittir ve tüm sistemlere entegre olabilmektedir. Opencart, woocommerce, magento gibi açık yazlımlara veya dokuzyazilim, akınsoft, ideasoft gibi ticari sistemlere entegrasyonlar yapılmıştır. Ayrıca n11, stockmount vb pazaryerlerine de kibo panelleri üzerinden entegrasyon sağlanabilir.

Ödemeyi nasıl yapabilirim, Aylık/Yıllık güncelleme farkları nedir?

Havale veya kredi kartı ile satın alma yapılabilir. KDV orano %18 dir. Yıllık güncellemede iki ay avantaj vardır.

Kibo katalog talebimiz ne kadar sürede hazır olur?

Satınalmadan sonra 1 iş günü içerisinde servis tanımlarınız yapılır ve erişim bilgileriniz gödnerilir.

KiBo Kataloğu satın aldığımda istediğim yerde kullanabilir miyim?

Hayır. Sözleşmeye bağlı olarak 1 alan adı için kullanılmaktadır. Başka site ve platformlarda kullanmak için sözleşme gerekir. Bir firmaya ait ilave siteler için avantajlı fiyat seçenekleri vardır. Örneğin 2.bir site için %50 fiyat avantajı.

SİZİ ARAYALIM

Programla ilgili her türlü talebinizi yazabilirsiniz. Sizi en kısa sürede arayacağız.